Strona

FRAUDO namierza i prezentuje przypadki przestępstw w świecie ubezpieczeń. Publikujemy przedruki najciekawszych artykułów poświęconych tematyce przestępczości ubezpieczeniowej. Materiały grupujemy według podziału geograficznego – EUROPA, POLSKA, ŚWIAT. W zakładce LEKSYKON znajdziecie systematycznie uzupełniany zbiór terminów związanych z wyłudzeniami i likwidacją szkód.

Strona jest kompleksowym źródłem wiedzy z zakresu fraudów ubezpieczeniowych. Nie skupiamy się wyłącznie na widocznych i medialnych skutkach działania oszustów. Zwracamy uwagę na przyczyny i konsekwencje wyłudzeń. Niektóre bowiem rodzaje przestępczości są konsekwencją otoczenia prawnego, obyczaju, przyzwolenia społecznego lub sposobu funkcjonowania instytucji państwowych.

Naszym celem jest przede wszystkim pokazanie skali przestępczości ubezpieczeniowej. Wykazujemy, że problem ten jest poważny i dotyka każdego z nas. Przekonujemy, że możemy ograniczyć zjawisko wyłudzania odszkodowań poprzez własne zaangażowanie, likwidatora jak i np. świadka wyłudzenia.